Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Octavia - napájení

 o Navštíveno 7608x o
o 17.05.2011, 00:58 | Kolacek
Čau, potřeboval bych poradit kudy mám táhnout napájecí kabel od baterky k zesiku ( do kufru ).Mám octavku 1 combi. Mám průřez 53qmm a do prahů se to nevejde. Myslíte že by se to dalo táhnout pod autem po brzdovejch hadičkách??? kdyby to bylo v nějakým husím krku... díky moc


o 17.05.2011, 01:29 | dejvyxxx | Upraveno: 2011-05-17 01:30:20
do prahů se to vejde jen si s tim musíš trochu pohrát. Pod autem bych zrovna elektriku netahal ač by to bylo v krkách.Já mám v prahách 35 mm a 3* 25 mm2 :)
o 17.05.2011, 08:47 | Ravo
Do prahů se to vejde.
Základ je vyhodit ven sedačky, aby jsi se pěkně dostal pod koberec (a u té příležitosti můžeš dobře vytlumit podlahu a podběhy).

Takže sedačky ven:

foto k příspěvku  od Ravo

o 17.05.2011, 08:48 | Ravo | Upraveno: 2011-05-17 08:49:39
když pak zvedneš koberec, tak pěkně můžeš instalovat:

foto k příspěvku  od Ravo

o 17.05.2011, 08:50 | Ravo
já tedy napájení táhnul levým prahem (bohužel nemám vyfoceno, je to zrcadlově stejně), v pravém mám nataženy signály.
o 17.05.2011, 13:42 | kubiik
ja mam 2x25 a v klidu se to tam vejde. jediny blby misto je ten pruchod pod vystuhou pod prednima sedackama. jak pise ravo, je lepsi dat sedacky pryc. a jestli mas jenom 1x53, tak to tam musi jit jak nic. a kdyz by ti to neslo, tak to natahni pod kobercem, treba spolu se svazkem eletriky. hlavne je potreba ten kabel natahnout pod tou vystuhou jak jde videt z predchozich obrazku. kdybys to dal vrchem, tak nebude sedet koberec
o 17.05.2011, 15:09 | Ravo
Opravdu doporučuju vymontovat sedačky, jde to bezproblémově - jen se sundají plastové kryty pojezdů vzadu a pak se vepředu povolí dvě matice a sedačka je venku. Pokud máš bagy, výhřev a další elektriku jako já v sedačkách, tak ještě musíš odpojit konektory (a nezapomeň předtím odpojit baterku, nebo si zapíšeš chybu bagů a pak ti pomůže jen VAG :)

Bez sedaček se instaluje všechno opravdu mnohem líp - líp se sundávají a nasazují plasty co kryjí sloupky, prahy a podběhy, všude se líp dostaneš, pěkně se protahuje kabel hlavně pod tou zmiňovanou výztuhou atd...
o 17.05.2011, 19:00 | Kolacek
no průser, sedačky jsem vyhodil dřív, než ste napsali že mám nejdřív odpojit baterku. co se s tím dá dělat??? teda spíš co je VAG? a ještě dotaz, jak nebo spíš kam ste přidělali další kostru baterky??? kamkli na kastli??
o 17.05.2011, 20:11 | Ravo
Jeslti máš v sedačkách airbagy, tak se ti po odpojení těchto airbagů zapsala do jednotky bagů chyba (ale není to pravidlo, pokud jsi nezapnul klíček, tak máš šanci že se tam nezapsala), která jde smazat jen přes diagnostiku - VAG. Tato chyba se ti projeví tím, že ti bude pořád svítit kontrolka airbagů.
Pokud ale pytle v sedačkách nemáš, tak se nemusíš ničeho bát.

Není to nic fatálního, myslím že v případě nehody se stejně pytle inicializují, nicméně doporučuji co nejdřív vymazat - pokud nevíš co to je VAG tak si to nech udělat v servisu (nechají si rádi zaplatit) nebo od někoho v okolí, kdo má diag.kabel k dispozici.

A ke kostření - já kostřil pod šroub držící navíjení zadních pásů - nalisovat na kabel pořádný oko a to hodit pod ten šroub.
o 17.05.2011, 20:15 | Kolacek
díky a ještě to budu kostřit zesilovače k navíjení pásů, ale jde mi o přidání kostry k baterce. Má pouze 1m kostřícího kabelu a chtěl bych to ukostřit někde v motorové části. Myslíš že by to tam někde šlo?
o 18.05.2011, 09:50 | Ravo
Baterku mám přikostřenou silnějším kabelem (přidal jsem ještě jeden stejného průřezu jako plus kabel) na kostřící bod pod plastovým kastlíkem baterky.

Vytáhni baterku, vymontuj plastový kastlík baterky a pod ním uvidíš ten šroub. Opět nalisovat na obě strany oka a přišroubovat jak pod tento šroub, tak nahoře na terminál baterky.
o 20.05.2011, 19:11 | Kapka (M)
tady mas prikostrene minus pod baterii

foto k příspěvku  od Kapka

o 20.05.2011, 19:14 | Kapka (M)
tady je pruchodka do kabiny z motoroveho prostoru..v pohode 50 a 30kabel v chraničce

foto k příspěvku  od Kapka

o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.4048 sekund.